Predavanje je že mimo, do ponedeljka, 17. februarja si lahko ogledaš POSNETEK.
S priznanimi slovenskimi strokovnjakinjami
trajnostnega NABIRALNIŠTVA
Nabiralništvo je bilo nekdaj način življenja. Daleč nazaj v prazgodovini, poleg lovstva, tudi osrednji vir hrane in zdravil.
Tudi kasneje, ko se je že pojavilo poljedelstvo, je nabiralništvo kot dopolnilo ostalo. Obstajale so tudi kulture, ki so pol leta živele kot kmetovalci in pol leta kot nabiralci in lovci.
In še ne tako daleč nazaj, je bilo to nekaj “normalnega”, običajnega. Če ne pri tvoji babici, pa vsaj pri prababici.
Danes pa se zdi, kot da smo to znanje izgubili. V hitrem tempu sodobnega življenja smo pozabili na bogastvo, ki nam ga narava ponuja. In kakšna škoda je to! Kajti znanje o nabiranju divjih rastlin in plodov ni le praktično – prinaša tudi globoko zadovoljstvo in povezanost z naravo.
In ker si tukaj, na tej strani, vemo da te nabiranje divjih rastlin zanima.
Morda se z divjimi rastlinami šele spogleduješ, morda jih že kar nekaj poznaš, jih nabiraš in uporabljaš, morda si že pravi ekspert 🙂
Ne glede na to, kje na svoji poti nabiralništva si, smo prepričane, da lahko v družbi napreduješ še hitreje. In to je res področje, kjer se čakanje ne izplača 😉
Pa ne mislimo zdaj, da nehaš hoditi v trgovino in/ali pridelovati svojo zelenjavo (čeprav smo že vse kdaj pa kdaj pripravile okusen, zdrav in hranilen obrok samo iz nabranih rastlin in lahko tudi ti :), ampak da se te zaklade, ki nam jih pred nosom ponuja narava, zopet naučimo uporabljati in vključevati v svoja življenja.
Ker nam narava ponuja toliko možnosti, kako nas lahko podpre 🙂
Zato te vabimo na BREZPLAČNO spletno predavanje, kjer ti pokažemo:
Na predavanju spoznaš tudi druge izkušene nabiralce, ki bodo z nami z veseljem delili svoje izkušnje in znanja.
Nabiralka sem po poklicu že 9 let, po duši pa že celo življenje. Sem avtorica uspešnic Narava vedno zmaga in Zdravilni pleveli: rastline prihodnosti. Na mojih spletnih delavnicah spoznavamo sezonske divje rastline, uporabne plevele in užitne okrasne rastline. Sodelujem z vrhunskimi kuharji in inovativnimi posamezniki ter organiziram tematske delavnice v živo. Sem strokovna gostja v oddajah RTV in OK kuhinji, moja “najbolj slavna” referenca pa je nastop na Netflixu.
Sem biologinja, ki z nabiralništvom živi že skoraj 20 let. Z možem Lukom, ki je biolog in zdravnik, sva konec leta 2015 ustanovila Zavod za uporabno botaniko Divji vrt. Namen zavoda je preučevanje in izobraževanje o uporabnosti naših divjih vrst rastlin v zdravilne, užitne in druge namene, ter spoznavanje botaničnih lepot Slovenije. Na te teme piševa knjige, izvajava tečaje, delavnice in predavanja. Zelo pomemben vidik, ki ga pri najinem delu ne smeva zanemariti, je tudi ohranjanje habitatov vseh teh vrst. Najbolj me zanima divja kulinarika, zadnje dve leti pa sem začela raziskovati tudi pletarstvo. Veselim se našega skupnega potovanja in izmenjave znanja!
Sem mag. prof. geografije in sociologije, raziskovalka, nabiralka, zeliščarka. Po letih preučevanja ekosistemskih značilnosti okolij se ukvarjam z divjimi užitnimi, zdravilnimi in drugimi rastlinami, ki predstavljajo pomemben del naravne, kulturne dediščine in samooskrbe. Moja rodna gruda je Kozjansko, kjer živim in delujem pod imenom ”Kje so tiste rožice?”. Izvajam nabiralniške delavnice po Sloveniji in svetu, sem organizatorka Festivala divje hrane – FesDivjal, v nastajanju je tudi knjižno delo. Rastlinske zaklade, ki jih naberem ali vzgojim hranim v obliki dragocenih domače-divjih izdelkov (100% lokalno, divje, ekološko).
Ustanoviteljica spletne šole “zelene čarovnice”. Po izobrazbi veterinarka ter doktorica medicinskih znanosti, po duši pa velika ljubiteljica Narave. Tri leta je moj poklic izobraževanje o uporabi divjih rastlin, zelišč in drugih “plevelov” in moje poslanstvo, da čim več ljudi navdušim ter podučim o teh neizmernih zakladih, ki nam jih ponuja narava pred nosom. Ker nam narava ponuja toliko možnosti, kako nas lahko podpre 🙂
BREZPLAČNO spletno predavanje je potekalo v
Na predavanju se nas je v živo na zoom zbralo skoraj 400 navdušencem nd divjino in smo delile svoje izkušnje, napotke in trike za lahkotno vključitev divjih rastlin v vsakdanje življenje.
Predstavile smo tudi prvo in edino slovensko skupnost Nabiralcev, kjer poleg nas 4 sodeluje še mnogo drugih priznanih strokovnjakov s področja nabiralništva in trajnostnega razvoja.
Ne zamudi in postani del te enkratne skupnosti tudi ti.
S včlanitvijo v Nabiralce boš:
Pridi na brezplačno predavanje, spoznaj slovenske strokovnjakinje, se nekaj novega nauči in spoznaj našo super skupnost Nabiralcev, ki premika meje in utira pot trajnostnemu in spoštljivemu nabiralništvu v vse pore naše družbe.